Методика / Концепція методу кінезітерапії

Концепція методу кінезітерапії хребта та суглобів

Сучасна філософія методу кінезітерапії полягає в тому, що захворювання опорно-рухового апарату носять біометричний характер, тобто неправильний рух і механічні вади в опорно-руховій системі з часом призводять до біохімічних змін в суглобах і до їх повного руйнування. Таким чином, якщо м'яз або група м'язів з якої-небудь причини діють не  ефективно, то виникає дисбаланс і нестабільність руху, що зрештою призводить до захворювань опорно-рухового апарату. 

Ослаблені зв'язки і м'язи ведуть до нестабільності суглобів, яка у свою чергу, під час фізичної активності призводить до надмірної їх рухливості. М'язи, що оточують суглоб, не в змозі  реагувати на невмілі рухи, щоб захистити його. Це викликає різке навантаження на суглоб, що зрештою руйнує хрящ.

Увесь цей процес супроводжується больовим синдромом. Біль виникає не в самому суглобі, оскільки ні кісткова тканина, ні хрящ не містять рецепторів, як багато хто вважає, а в тканинах, що оточують його: в м'язах, сухожиллях, зв'язках і інших компонентах. Усі ці структури піддаються відновленню. Біль, що в основному відчувається, - це вторинний ефект від зношування структур навколо суглоба, тому після їх відновлення біль зникне.

Програми лікування, розроблені в Центрі, полягають у виконанні правильних, безпечних вправ на багатофункціональних реабілітаційних тренажерах. Декомпресійні вправи спрямовані на поліпшення рухливості суглобів, підвищення еластичності м'язів, зв'язок і сухожиль.

Декомпресійність руху полягає в тому, що при виконанні вправи зменшується контакт поверхонь суглобів за рахунок витягнення, що дозволяє уникнути тертя хрящів і дає можливість працювати тільки м'язам.

Антигравітаційна вправа є вправою в підвішеному стані, коли тулуб або кінцівки висять в повітрі і досягається максимальне розвантаження суглобів і витягнення м'язів і зв'язок.

Підібрана для пацієнта індивідуальна програма лікування за допомогою спеціальних тренажерів, допомагає задіяти необхідні для одужання м'язи.

При виконанні вправ за Програмою кінезітерапії, окрім м'язів, в роботу включаються зв'язки і сухожилля, нервова система, серцево-судинна і дихальна система, органи травлення, ендокринна система. У організмі при цьому виробляються особливі речовини - ендорфіни, які мають знеболюючу дію. Впливаючи на м'язову систему, запускаються механізми саморегуляції в організмі. Правильне використання лікувальних вправ, що виконуються на реабілітаційних тренажерах, розвантажує суглоби і хребет, одночасно покращуючи кровообіг в зонах, схильних до передчасного руйнування.

Програми кінезітерапії хребта та суглобів, які розроблені в центрі, дозволяють не лише лікувати захворювання хребта і суглобів, але і ряд супутніх захворювань, а також чинять комплексну оздоровчу дію на увесь організм.

Програми кінезітерапії хребта та суглобів - це комплекс індивідуально підібраних вправ‚ який сприяє ефективній і безпечній реабілітації без медикаментів і операцій. 

Огляд методів
Концепція методу кінезітерапії
Можливості методу кінезітерапії
Система інтегративної кінезітерапії

1