Що лікуємо? / Захворювання м'язів та сполучних тканин / Міалгія, міозит

Міалгія та Міозит

Разом із захворюваннями опорно-рухового апарату, часто доводиться стикатися із скаргами  на біль в м'язах і сухожиллях. Больові відчуття, що турбують людину, як під час руху, так і в стані спокою, заважають нормальному ритму життя і спричиняють масу незручностей.

М'язи і зв'язки, які відносять до міофасціальної сполучної тканини, виконують колосальну роботу по забезпеченню живлення кісткових і хрящових тканин. Вони складаються на 84 - 86 % з води і на рентгені їх побачити нереально. Якщо відбуваються збої в роботі м'язів і зв'язок, це вмить відбивається на стані суглобів.

Лікування захворювань м'язів і сполучних тканин

Міалгія - захворювання при якому характерні болі в м'язах, зв'язках і сухожиллях, що мають летючий характер. Найчастіше скарги надходять від молодих жінок, які схильні до стресів, депресії, почуття тривожності, зустрічається це захворювання і у підлітків.

Симптомами міалгії можна назвати порушення сну, ранкову скутість і слабкість, а також болі в області нижньої частини спини, області потилиці, грудної клітки, а також плечових, колінних і кульшових суглобів. Характерною рисою є велика кількість і різноманітність скарг пацієнта, в поєднанні з невеликою кількістю об'єктивних ознак хвороби.

Міозит - це запалення м'язової тканини. Характеризується локальними больовими відчуттями в місці поразки, які з часом стають інтенсивнішими. В процесі пальпації і руху, який викликає скорочення м'язової тканини, біль досягає максимуму. Це призводить до обмеження рухів в суглобі, що у свою чергу може стати причиною атрофії м'язів ураженої ділянки.

Причиною захворювання можуть стати ускладнення після грипу, ангіни, переохолодження або перенапруження м'язів, тривале перебування в незручній позі, психічний стрес, травми. Болі можуть турбувати "хазяїна" не лише при русі, але і вночі під час сну. Незадіяні хворі м'язи атрофуються, хвороба прогресує, залучаючи до процесу нові м'язи.

Лікування захворювань м'язів і сполучних тканин традиційними методами

Звернувшись до лікаря з характерними болями в м'язових тканинах, пацієнт хоче почути діагноз і дізнатися, як позбутися цього захворювання. До речі, який би діагноз з раніше описаних захворювань вам не поставили, рецепт буде один: необхідно приймати знеболюючі препарати (звичайно це нестероїдні протизапальні засоби), а також можна використовувати засоби місцевого призначення - гелі, мазі і розчини з відволікаючимиі знеболюючими компонентами.

Як бачимо, усе лікування зводиться до того, щоб знеболити. До чого це приведе? До того, що зручно "влаштувавшись" у ваших м'язах, хвороба прогресуватиме, завдаючи вам біль при кожному русі і роблячи ваше життя нестерпним. А усе тому, що Вине стали шукати і боротися з істинною причиною болю.

Лікування захворювань м'язів і сполучних тканин в Центрі кінезітерапії

Важливою складовою процесу лікування в нашому Центрі є міофасціальна діагностики. Вона дозволяє, досліджуючи тонус мязів, правильно підійти до визначення діагнозу, розібратися в симтомах захворювання, а також скласти ефективний індивідуальний план лікування. Застосування цього унікального діагностичного методу  дає змогу визначити стан хребта і суглобів в цілому, щоб виключити неправильний діагноз, часто поставлений тільки на основі больових симптомів. І саме головне – цей метод дозволяє визначити причину захворювання і обєктивно підібрати оптимальний варіант лікування.

Виходячи з того, що медикаментозне лікування не забезпечує усунення причин захворювання, а в переважній більшості випадків тільки подавляє больові відчуття, то в якості основного методу лікування в нашому центрі застосовується немедикаментозний, безопераційний метод – метод кінезітерапії хребта та суглобів, що забезпечує повне усунення причин захворювання.

Метод кінезітерапії, полягає у виконанні правильних, безпечних вправ на багатофункціональних реабілітаційних тренажерах. При виконанні вправ за методикою, окрім м'язів, в роботу влючаются зв'язки і сухожилля, нервова система, серцево-судинна і дихальна система, органи травлення, ендокринна система. У організмі при цьому виробляються особливі речовини - ендорфіни, які мають знеболюючу дію. Впливаючи на м'язову систему, запускаються механізми саморегуляції в організмі.

Підібрана для пацієнта індивідуальна програма лікування за допомогою спеціальних тренажерів, допомагає задіювати необхідні для одужання м'язи. Правильне використання лікувальних декомпресійних вправ, розвантажує суглоби і хребет, одночасно покращуючи кровообіг і лімфовідтік в уражених хворобою зонах. В процесі лікування відновлюється еластичність мязів, їх скорочуваність та трофічна функція, а також поліпшується рухливість суглобів, відповідно - їх живлення. Далі запускаються механізми регенерації кісткової і хрящевої тканини, ліквідується запалення та больові відчуття, відновлюється рухливість.

Виявивши причину болю, фахівець центру зможе скласти індивідуальну лікувальну програму. Правильне виконання вправ на спеціальних декомпресійних тренажерах під наглядом досвідченого реабілітолога і контролем лікаря вже незабаром принесе плоди - ви навчитеся розуміти свій біль і позбавлятися від нього. У основі принципу лікування лежить послідовність і поступовість. Комплекс вправ адаптується під ослаблених пацієнтів, щоб вони з ним справлялися і переходили в майбутньому до складніших завдань. Особлива увага приділяється  постановці правильного дихання.

Ефективність такого підходу підтверджують десятки тисяч вдячних пацієнтів, які змогли забути про біль і свої хвороби. 

Захворювання хребта
Захворювання суглобів
Захворювання м'язів та сполучних тканин
Міалгія, міозит
Синдром дисплазії сполучної тканини
Розтягнення м'язів
Інші захворювання
Реабілітація та передопераційна підготовка

1