Що лікуємо? / Захворювання суглобів / Артроз

Лікування артрозу

Артроз (походить від греч. arthron - суглоб) - захворювання, яке виникає при порушенні кровопостачання в суглобі і його капсулі, що згодом призводить до руйнування хряща і кісток, що формують суглоб. Захворювання протікає з больовими відчуттями в області суглоба, внаслідок запалення, і закінчується повним або частковим обмеженням рухливості суглоба.

Можна назвати не одну причину розвитку артрозу суглоба:

• травмування суглоба і його капсули;

• запальні процеси або аллерго-іммунологічне ураження суглоба;

• постійна травматизація при зайвій вазі;

• аномалії при розвитку суглоба або його посудин;

• природжена гіпермобільність суглоба;

• ушкодження зв'язкового апарату;

• порушення кровообігу в суглобі під впливом токсичних речовин (інтоксикація медикаментами, алкоголь).

Будь-яка з причин призводить до зменшення "живлення" капсули суглоба, яка перестає виробляти суглобову рідину в належній кількості. Зменшення кількості "мастила" і живлення призводить до тертя хрящових поверхонь і подальшого стоншування суглобового хряща. Процеси, що відбуваються в організмі, призводять до болю в суглобі і зменшення його рухливості.

Деформованні суглоби при артрозі

Лікування артроза

Артроз лікування традиційними методами

Поставивши діагноз артроз, лікарі часто намагаються допомогти хворому позбавитися від болей, які супроводжують хворобу. Процес лікування починається з призначення всіляких знеболюючих ліків, які допомагають лише на короткий термін. Їх прийом - це тільки відтягування часу. При такому підході ви дозволяєте хворобі повільно і упевнено брати верх над вашим суглобом.

Головне зрозуміти, що лікувати артроз болезаспокійливими препаратами, все одно, що лікувати ангіну жарознижуючим. Треба боротися не з болем, а з причиною, яка її породжує.

Артроз лікування в центрі Кінезітерапії

Важливою складовою процесу лікування артрозу в нашому Центрі є міофасціальна діагностики. Вона дозволяє, досліджуючи тонус мязів, правильно підійти до визначення діагнозу, розібратися в симтомах захворювання, а також скласти ефективний індивідуальний план лікування. Застосування цього унікального діагностичного методу  дає змогу визначити стан хребта і суглобів в цілому, щоб виключити неправильний діагноз, часто поставлений тільки на основі больових симптомів. І саме головне – цей метод дозволяє визначити причину захворювання і обєктивно підібрати оптимальний варіант лікування.

Виходячи з того, що медикаментозне лікування не забезпечує усунення причин захворювання, а в переважній більшості випадків тільки подавляє больові відчуття, то в якості основного методу лікування в нашому центрі застосовується немедикаментозний, безопераційний метод – метод кінезітерапії хребта та суглобів, що забезпечує повне усунення причин захворювання.

Метод кінезітерапії, полягає у виконанні правильних, безпечних вправ на багатофункціональних реабілітаційних тренажерах. При виконанні вправ за методикою, окрім м'язів, в роботу влючаются зв'язки і сухожилля, нервова система, серцево-судинна і дихальна система, органи травлення, ендокринна система. У організмі при цьому виробляються особливі речовини - ендорфіни, які мають знеболюючу дію. Впливаючи на м'язову систему, запускаються механізми саморегуляції в організмі.

Підібрана для пацієнта індивідуальна програма лікування за допомогою спеціальних тренажерів, допомагає задіювати необхідні для одужання м'язи. Правильне використання лікувальних декомпресійних вправ, розвантажує суглоби і хребет, одночасно покращуючи кровообіг і лімфовідтік в уражених хворобою зонах. В процесі лікування відновлюється еластичність мязів, їх скорочуваність та трофічна функція, а також поліпшується рухливість суглобів, відповідно - їх живлення. Далі запускаються механізми регенерації кісткової і хрящевої тканини, ліквідується запалення та больові відчуття, відновлюється рухливість.

Отже, такий підхід допомагає збільшити вироблення суглобової рідини, відновити живлення хрящової тканини і позбавитися від болю. Зміцнивши м'язи, які оточують сам суглоб, можна уникнути також крайових розростань суглоба.Індивідуально підібраний комплекс лікування - на спеціальних тренажерах і у вигляді партерної гімнастики, навчить вас жити без болю, повірити в лікування без ліків, відновить рухливість ваших суглобів і поверне вас до повноцінного життя!

Лікування артроза

Лікування артрозу в Центрі кінезітерапії 

Захворювання хребта
Захворювання суглобів
Хвороба Бехтерева
Артрит
Артроз
Артроз колінного суглоба
Коксартроз
Остеопороз
Ревматоїдний артрит
Артрит колінного та кульшового суглобів
Тендиніт ліктя (лікоть тенісиста, лікоть гольфіста)
Захворювання м'язів та сполучних тканин
Інші захворювання
Реабілітація та передопераційна підготовка

1